Japonská pikantní kari omáčka

Japonská pikantní kari omáčka je jedním z nejoblíbenějších jídel v japonské kuchyni. Tato omáčka se vyznačuje bohatou a pikantní chutí, která dokonale doplňuje různé druhy masa, zeleniny nebo těstovin. Historie tohoto receptu sahá až do 19. století, kdy byla omáčka přivezena do Japonska z Indie britskými námořníky.

Potřebné ingredience:
– 2 lžíce oleje
– 1 cibule, nakrájená na tenké plátky
– 2 stroužky česneku, jemně nasekané
– 2 lžičky kari koření
– 1 lžička kurkumy
– 1 lžička mletého zázvoru
– 400 ml kokosového mléka
– 2 lžíce sójové omáčky
– 1 lžíce cukru
– 1 lžička rybí omáčky
– 500 g kuřecího masa, nakrájeného na kousky
– Sůl a pepř podle chuti
– Rýže nebo těstoviny na podávání

Příprava:
1. Na pánvi rozehřejte olej a osmahněte na něm cibuli dozlatova. Přidejte česnek a smažte ho spolu s cibulí asi minutu, dokud nezačne vonět.
2. Přidejte kari koření, kurkumu a zázvor a promíchejte, aby se koření rovnoměrně rozložilo.
3. Přilijte kokosové mléko, sójovou omáčku, cukr a rybí omáčku. Dobře promíchejte a nechte omáčku vařit asi 5 minut, dokud se nezahustí.
4. Mezitím na jiné pánvi osmahněte kuřecí maso dozlatova. Přidejte ho do omáčky a vařte ještě asi 10 minut, dokud maso není měkké a propečené.
5. Omáčku dochuťte solí a pepřem podle chuti.
6. Podávejte s rýží nebo těstovinami.

Japonská pikantní kari omáčka je skvělou volbou pro ty, kteří si rádi pochutnají na exotických chutích. Tato omáčka je plná aromatických koření, která dodávají jídlu nezapomenutelnou chuť. Kombinace kari koření, kurkumy a zázvoru vytváří pikantní a zároveň osvěžující chuťový zážitek. Omáčka se skvěle hodí k rýži nebo těstovinám, ale můžete ji také podávat s pečeným masem nebo zeleninou. Připravte si tuto japonskou specialitu a nechte se unést do světa vůní a chutí východní Asie.

Většinu přísad z receptu najdete na www.tasteofasia.cz. Na této stránce najdete široký výběr asijských ingrediencí, které vám pomohou připravit autentickou kari omáčku. Zde najdete Japonské kari pasty.

Japonská pikantní kari omáčka

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře