Estragon

Estragon je jedním z nejznámějších koření, které se používá v kuchyni po celém světě. Jeho výrazná chuť a aroma ho činí oblíbeným přísadou v mnoha receptech. V tomto článku se podíváme na to, co estragon je, jak se používá a jaké jsou jeho historické zajímavosti.

Estragon, známý také jako „dragon“, je aromatická bylina pocházející z Eurasie. Jeho vědecký název je Artemisia dracunculus a patří do čeledi hvězdnicovitých. Estragon je trvalka, která dorůstá výšky až 1 metr a má úzké, zelené listy. Nejznámější je však jeho charakteristická chuť, která je pikantní a lehce hořká.

Estragon se používá v mnoha kuchyních po celém světě, především ve francouzské a ruské kuchyni. Jeho nejznámějším použitím je ve francouzské omáčce béarnaise, která se podává k masu nebo rybám. Estragon se také často přidává do salátů, marinád, omáček a polévek. Jeho chuť dokáže oživit i nejjednodušší pokrmy a dodat jim zvláštní vůni.

Historie estragonu sahá až do starověkého Řecka, kde byl používán jako léčivá rostlina. Jeho jméno pochází z řeckého slova „drakon“, což znamená „dračí“, kvůli jeho kořenům, které připomínají drápy draka. Estragon byl také oblíbeným kořením ve středověku, kdy byl používán jako lék proti hadím uštknutí a jako prostředek k odstranění parazitů.

Dnes je estragon oblíbeným kořením po celém světě. Můžete si ho také pěstovat doma ve své zahradě nebo na balkóně. Estragon je nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a dobře propustnou půdu. Je také možné ho sušit a skladovat pro pozdější použití.

Pokud jste ještě nevyzkoušeli estragon ve vaší kuchyni, rozhodně byste ho měli vyzkoušet. Jeho výrazná chuť a aroma dokáží oživit každý pokrm a dodat mu zvláštní vůni. Takže neváhejte a přidejte estragon do svých receptů a objevte nové chuťové zážitky.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na této stránce najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty.

Koření Estragon

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře