Oregáno

Oregáno, známé také pod názvem dobromysl, je oblíbené bylinné koření, které je neodmyslitelnou součástí mnoha kuchyní po celém světě. Tato rostlina patří do čeledi hluchavkovitých a je považována za jednu z nejvýznamnějších léčivých bylin. Oregáno je známé svým charakteristickým silným a pikantním aroma, které je zároveň mírně hořké a sladké.

Oregáno je původem z oblasti Středomoří, kde se již tisíce let využívá v kulinářství i medicíně. V antickém Řecku bylo oregáno symbolem radosti a štěstí, a bylo také součástí mnoha rituálů a obřadů. V Římě bylo oregáno považováno za symbol síly a odvahy.

V kulinářství je oregáno jedním z nejznámějších a nejčastěji používaných koření. Je nezbytnou součástí italské kuchyně, kde se používá především v pizzách a těstovinách. Oregáno je také důležitou součástí řecké kuchyně, kde se používá v marinádách pro maso a ryby, v salátech a v omáčkách. V mexické kuchyni je oregáno součástí tradičních kořenících směsí, jako je chili powder.

Oregáno je také známé svými léčivými vlastnostmi. Obsahuje řadu esenciálních olejů, které mají antibakteriální a antifungální účinky. Oregáno také obsahuje antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před volnými radikály. V tradiční medicíně se oregáno používá k léčení různých onemocnění, jako jsou nachlazení, kašel, bolesti hlavy a zažívací potíže.

Oregáno je rostlina, která preferuje slunné polohy a dobře odvodněnou půdu. Je to rostlina, která je odolná vůči suchu a může tak snadno přežít i v chudších půdách. Oregáno je možné pěstovat jak v zahradě, tak i v květináči na balkoně nebo terase.

Oregáno je tedy nejen chutným a všestranným kořením, ale také cennou léčivou bylinou. Jeho využití je široké a jeho pěstování není nijak náročné, což z něj dělá ideální rostlinu pro každou domácnost.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na této stránce najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty.

Oregáno

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře