Paprika koření

Paprika je koření, které je neodmyslitelně spojeno s kuchyní několika zemí, zejména pak s maďarskou a španělskou. Toto koření je vyráběno z mletých sladkých červených paprik a je známé svou jemnou, ale výraznou chutí a krásnou červenou barvou. Paprika je oblíbená pro svou univerzálnost, protože se dá použít téměř do jakéhokoli jídla, od masitých pokrmů až po zeleninové saláty.

Paprika je nejznámější svým použitím v maďarské kuchyni, kde je hlavní složkou národního jídla – guláše. Toto koření dodává guláši jeho charakteristickou červenou barvu a pikantní chuť. Paprika se také často používá v španělské kuchyni, zejména v pokrmech jako je paella. Díky své jemné chuti a krásné barvě je paprika oblíbeným kořením i v mnoha dalších kuchyních po celém světě.

Historie papriky sahá až do 15. století, kdy byla do Evropy přivezena z Ameriky. Původně byla považována za léčivou rostlinu a teprve později se začala používat jako koření. V 16. století se paprika dostala do Maďarska, kde se stala neodmyslitelnou součástí místní kuchyně. V 19. století byla paprika uznána jako národní koření Maďarska.

Paprika je také známá svými zdravotními přínosy. Obsahuje velké množství vitamínu C a je bohatá na antioxidanty. Díky svému obsahu kapsaicinu, který je známý svými protizánětlivými vlastnostmi, může paprika pomoci zmírnit bolest a zánět.

Přestože je paprika známá především jako koření, je také oblíbená jako zelenina. Čerstvé papriky se často používají v salátech, grilované nebo plněné různými náplněmi. Paprika je také hlavní složkou mnoha omáček a dresinků.

Paprika je tedy nejen chutným a všestranným kořením, ale také zdravou a výživnou zeleninou. Její jedinečná chuť a barva obohatí jakýkoli pokrm a dodá mu exotický nádech. Bez ohledu na to, zda ji používáte jako koření nebo zeleninu, paprika je skvělým doplňkem každé kuchyně.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na této stránce najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty.

Paprika koření

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře