Skořice

Skořice je jedním z nejstarších a nejznámějších koření na světě, které se využívá nejen v kuchyni, ale také v medicíně. Toto koření pochází z tropických oblastí Jižní Asie a je získáváno z kůry stromů rodu Cinnamomum. Skořice je známá svým charakteristickým sladkým a teplým aroma, které je zároveň mírně pikantní.

Skořice se využívá v mnoha kuchyních po celém světě. Je oblíbená v indické, mexické, středovýchodní a evropské kuchyni. V receptech se často používá k dochucení sladkých pokrmů, jako jsou koláče, buchty, zákusky, ovocné saláty, ale také některých druhů masa, zvláště vepřového. Skořice je také nezbytnou součástí některých nápojů, jako je svařené víno, punč, některé druhy kávy a čaje.

Historie skořice sahá až do starověkého Egypta, kde se používala při balzamování. Ve středověku byla skořice tak cenná, že se stala předmětem luxusu a byla vyhrazena pouze pro krále a šlechtu. V 15. století se Evropané pokusili najít přímou cestu do zemí, kde se skořice vyrábí, aby se vyhnuli drahým arabským obchodníkům. Toto vedlo k objevení nových obchodních cest a přispělo k rozvoji evropského objevitelského ducha.

Skořice má také řadu léčivých účinků. Je známo, že pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, podporuje trávení a má protizánětlivé vlastnosti. Některé studie naznačují, že skořice může pomoci při léčení neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba.

Skořice je tedy nejen chutným kořením, které dodá vašim pokrmům jedinečnou chuť a aroma, ale také cenným pomocníkem pro vaše zdraví. Ať už ji používáte k pečení, vaření nebo jako součást vašeho zdravotního režimu, skořice je skvělým doplňkem do vaší kuchyně.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na této stránce najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty.

Skořice

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře