Tandoori masala

Tandoori masala je tradiční indické koření, které je známé po celém světě díky své jedinečné chuti a vůni. Toto koření je základem mnoha indických receptů a je nezbytné pro přípravu autentických indických jídel.

Tandoori masala je směs různých koření, která se používá především při grilování nebo pečení masa v tandooru, což je tradiční indická pec. Název „tandoori masala“ je odvozen právě od tohoto způsobu vaření. Slovo „masala“ v hindštině znamená „směs koření“.

Hlavními složkami tandoori masala jsou koriandr, kmín, chilli, kurkuma, zázvor, fenykl a další koření. Všechny tyto ingredience se společně praží, dokud nezačnou vonět, a poté se rozemele na jemný prášek. Výsledkem je koření s intenzivní chutí a vůní, které dodává jídlům charakteristickou chuť.

Tandoori masala je nejznámější díky svému použití v tandoori kuřeti, které je jedním z nejpopulárnějších indických jídel na světě. Kuře se marinuje v jogurtu smíchaném s tandoori masala a poté se peče v tandooru. Výsledkem je maso s bohatou chutí a krásnou rudou barvou.

Historie tandoori masala sahá až do dob Mughalské říše v 16. století, kdy bylo toto koření poprvé použito. Tandoor, pec, ve které se maso peče, je také starověký vynález, který pochází z oblasti dnešního Pákistánu. Tandoori masala se postupem času stala nedílnou součástí indické kuchyně a dnes je oblíbená po celém světě.

Tandoori masala je skvělým příkladem bohatství a rozmanitosti indické kuchyně. Její jedinečná chuť a vůně dodávají jídlům hloubku a komplexnost, které jsou pro indickou kuchyni typické. Ať už jste zkušený kuchař nebo jen milovník dobrého jídla, tandoori masala je koření, které byste měli vyzkoušet.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na této stránce najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty. Zde najdete také koření Tandoori masala.

Tandoori masala

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře