Mangový prášek Amchur

Mangový prášek Amchur je jedinečným kořením, které je široce používáno v indické kuchyni. Tento prášek je vyroben ze sušených a mletých zelených mang, které jsou známé svou kyselou chutí. Amchur je oblíbený pro svou schopnost dodat jídlu kyselost bez přidání vlhkosti, což je vlastnost, kterou jiné kyselé ingredience, jako je citronová šťáva nebo ocet, nemají.

Amchur je v Indii používán již po staletí. Jeho původ je v severní Indii, kde byl tradičně vyráběn sušením mang na slunci. Tento proces byl časově náročný a vyžadoval pečlivou přípravu a dohled, ale výsledkem byl prášek s intenzivní chutí a dlouhou trvanlivostí. Dnes je Amchur vyráběn průmyslově, ale stále si zachovává svou tradiční chuť a vlastnosti.

Amchur se nejčastěji používá v tradičních indických receptech, jako jsou curry, dál a různé marinády. Jeho kyselá chuť dobře doplňuje sladké a pikantní chutě, které jsou typické pro indickou kuchyni. Amchur je také často používán v receptech na grilování, protože jeho kyselost pomáhá změkčit maso a dodává mu jedinečnou chuť. Kromě toho se Amchur používá v některých receptech na chutney a pickles.

Jedním z nejznámějších receptů s Amchur práškem je Aloo Amchur, což je tradiční indické jídlo z brambor. Brambory jsou vařené, pak smažené s kořením a nakonec posypané Amchur práškem, který dodává jídlu svou charakteristickou kyselou chuť.

Historicky byl Amchur také používán v tradiční indické medicíně, známé jako Ayurveda. Byl považován za dobrý zdroj vitamínu C a byl používán k léčení řady zdravotních problémů, včetně zažívacích potíží a infekcí.

Amchur je skvělým příkladem toho, jak může být jednoduchá ingredience, jako je mango, transformována do unikátního a všestranného koření. Jeho jedinečná chuť a vlastnosti ho činí nezbytnou součástí indické kuchyně a jeho použití se postupně rozšiřuje i do kuchyní jiných kultur. Bez ohledu na to, zda jste zkušený kuchař nebo jen začátečník, Amchur je skvělým způsobem, jak přidat trochu kyselosti a exotiky do vašich jídel.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na našich stránkách najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty. Zde najdete Amchur.

Amchur powder from green mango

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře