Citronová Tráva

Citronová tráva je rostlina, která je známá svým výrazným citrusovým aroma a je široce používána v kulinářství, zejména v asijské kuchyni. Její vědecké jméno je Cymbopogon citratus a patří do rodiny Poaceae, tedy do rodiny trav. Pochází z jižní Asie, kde je pěstována již po staletí.

Citronová tráva je vytrvalá rostlina, která může dorůst až do výšky jednoho metru. Její listy jsou dlouhé, tenké a mají světle zelenou barvu. Výrazný citrusový vůně a chuť pochází z oleje, který se nachází v listech.

V kulinářství je citronová tráva oblíbená pro svou jedinečnou chuť a aroma. Její listy se často používají při přípravě polévek, omáček a marinád. Je také klíčovou součástí mnoha tradičních jídel, jako je thajská polévka Tom Yum nebo vietnamský Pho. Citronová tráva se také často používá při výrobě čajů a nápojů pro její osvěžující a zdraví prospěšné vlastnosti.

Historicky byla citronová tráva využívána v tradiční medicíně, zejména v Ayurvedě a čínské medicíně. Byla používána k léčení různých onemocnění, jako jsou nachlazení, kašel, horečka a další. Citronová tráva má také antiseptické vlastnosti a byla používána k léčení ran a infekcí.

Citronová tráva je také známá svými repelentními vlastnostmi. Její silný citrusový vůně je nepříjemná pro mnoho druhů hmyzu, včetně komárů. Proto je často používána jako přírodní repelent proti hmyzu.

V posledních letech se citronová tráva stává stále populárnější i v západní kuchyni. Její jedinečná chuť a aroma přidávají jídlům nový rozměr a její zdravotní přínosy jsou také stále více uznávány.

Ať už ji používáte v kuchyni nebo jako přírodní lék, citronová tráva je skvělým doplňkem do vaší domácnosti. Její výrazný citrusový vůně a chuť, spolu s jejími zdravotními přínosy, ji činí nezbytnou součástí mnoha kuchyní po celém světě.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na našich stránkách najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty. Zde najdete Citrónovou Trávu.

Citronová Tráva

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře