Kuřecí bujón sypký

Kuřecí bujón sypký je jedním z nejvíce využívaných pomocníků v kuchyni. Tento výrobek je v podstatě koncentrovaný vývar z kuřecího masa a zeleniny, který je následně sušen a mlet na prášek. Díky tomu je možné ho skladovat po dlouhou dobu a používat podle potřeby.

Kuřecí bujón sypký je oblíbený pro svou schopnost rychle a snadno obohatit chuť různých pokrmů. Je ideální pro přípravu polévek, omáček, rizot nebo třeba těstovin. Díky svému silnému a výraznému chuti dokáže zvýraznit chuť i těch nejjednodušších jídel.

Jedním z nejznámějších receptů, kde se kuřecí bujón sypký používá, je kuřecí polévka. Při její přípravě se bujón smíchá s vodou a přidají se k němu další ingredience jako je kuřecí maso, zelenina a nudle. Výsledkem je výtečná a výživná polévka, která je ideální jako první chod nebo jako lehké jídlo.

Historie kuřecího bujónu sahá až do 19. století, kdy byl poprvé vynalezen ve Francii. Původně byl vyráběn vařením kuřecího masa a zeleniny po dlouhou dobu, aby se z nich vytáhly všechny chutě a výživné látky. Tento proces byl však časově náročný a tak se postupem času začal vývar sušit a mlet na prášek, aby bylo možné ho skladovat a používat kdykoli je potřeba.

Kuřecí bujón sypký je tedy výborným pomocníkem v kuchyni, který dokáže obohatit chuť mnoha pokrmů. Je snadno skladovatelný a jeho příprava je rychlá a jednoduchá. Ať už ho použijete na přípravu polévky, omáčky nebo jiného jídla, vždy dodá vašemu pokrmu výraznou a bohatou chuť.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na našich stránkách najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty. Zde najdete Sortiment Bujónů.

Kuřecí bujón sypký

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře