Chilli koření

Chilli koření je jedním z nejznámějších a nejrozšířenějších koření na světě. Jeho pálivá chuť a výrazná aroma jsou nezaměnitelné a staly se nedílnou součástí mnoha kuchyní po celém světě. Chilli koření je vyráběno z mletých chilli papriček, které jsou sušeny a následně rozemlety na jemný prášek. Intenzita pálivosti chilli koření se liší podle druhu použitých papriček.

Chilli koření je neodmyslitelnou součástí mexické, indické, thajské a mnoha dalších kuchyní. Je základním ingrediencí v receptech na chilli con carne, různé druhy kari, pikantní omáčky a marinády. Chilli koření se také často používá při přípravě grilovaných pokrmů, kde dodává masu výraznou chuť a pikantní nádech.

Historie chilli koření sahá až do prekolumbovské doby, kdy bylo hojně využíváno původními obyvateli Ameriky. Po objevení Ameriky bylo chilli koření přivezeno do Evropy, kde se stalo velmi oblíbeným. V 16. století se chilli koření dostalo do Asie, kde se stalo nedílnou součástí místních kuchyní.

Chilli koření je také známé svými léčivými účinky. Obsahuje velké množství vitamínu C a dalších antioxidantů, které podporují imunitní systém. Díky své pálivosti také stimuluje metabolismus a podporuje trávení.

Při používání chilli koření je důležité dodržovat míru. Jeho přílišné množství může pokrm příliš ostrý a nepříjemný k jídlu. Na druhou stranu, správně dávkované chilli koření dokáže výrazně obohatit chuť jídla a dodat mu pikantní nádech.

Chilli koření je tedy nejen chutným, ale i zdravým doplňkem stravy. Jeho využití v kuchyni je velmi široké a díky své výrazné chuti a pálivosti dokáže oživit i ty nejjednodušší pokrmy. Ať už ho používáte při přípravě pikantních omáček, grilovaných mas nebo exotických kari, chilli koření vždy dodá vašim pokrmům nezaměnitelnou chuť.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na našich stránkách najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty.

Chilli koření

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře