Garam Masala

Garam Masala je tradiční indická kořenící směs, která je nezbytnou součástí mnoha indických receptů. Její název v překladu znamená „horká směs“, což odkazuje na to, že tato směs koření má schopnost zahřát tělo.

Garam Masala se skládá z různých druhů koření, které se liší podle regionu a osobních preferencí. Nejčastěji však obsahuje kardamom, hřebíček, skořici, kmín, koriandr a černý pepř. Některé recepty mohou zahrnovat i další koření, jako je muškátový oříšek, fenykl, zázvor nebo chilli. Koření se obvykle praží na pánvi, aby se uvolnily jejich aroma a chuť, a poté se mělí na jemný prášek.

Garam Masala je využívána v mnoha indických receptech, od tradičních curry až po různé druhy rýží, luštěnin a masových pokrmů. Její výrazná a bohatá chuť dodává jídlům hloubku a komplexnost. Garam Masala se obvykle přidává do jídla na konci vaření, aby se zachovala její plná chuť a aroma.

Historie Garam Masaly sahá až do starověké Indie, kde byla tato směs koření používána nejen pro vaření, ale také v tradiční ájurvédské medicíně. Ájurvéda, starověký systém přírodního léčení, považuje Garam Masalu za „ohřívač“ těla, který pomáhá podporovat trávení a zvyšovat metabolismus.

Garam Masala je také známá svými zdravotními přínosy. Koření, které tvoří tuto směs, jsou bohaté na antioxidanty a mají protizánětlivé vlastnosti. Kardamom a skořice například pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, zatímco hřebíček a černý pepř podporují trávení.

V dnešní době se Garam Masala stala populární po celém světě a je součástí mnoha mezinárodních kuchyní. Její jedinečná a komplexní chuť obohacuje různé pokrmy a přináší kousek indické kultury do našich kuchyní.

Ať už jste zkušený kuchař nebo jen začátečník, Garam Masala je skvělým způsobem, jak experimentovat s chutěmi a přidat do vašich jídel trochu exotiky. Její bohatá historie a zdravotní přínosy ji činí nejen chutným, ale také zdravým doplňkem k vašemu jídelníčku.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na našich stránkách najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty. Zde najdete Garam Masala.

Garam Masala

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře