Koření Madras Kari

Koření Madras Kari je jedním z nejznámějších a nejrozšířenějších koření indické kuchyně. Jeho název je odvozen od města Madras, dnešního Chennai, které se nachází na jihovýchodě Indie. Toto koření je známé svou výraznou chutí a vůní, která je důsledkem kombinace různých druhů koření.

Madras Kari je směsí různých druhů koření, které se liší podle regionu a rodinných tradic. Základem jsou však vždy koriandr, kurkuma, kumin (římský kmín), chilli, fenykl a hořčičná semínka. Někdy se přidává také skořice, hřebíček, kardamom nebo černý pepř. Výsledkem je koření s intenzivní, pikantní chutí a výraznou vůní.

Madras Kari se používá především v indické kuchyni, kde je základem pro přípravu různých druhů kari. Je ideální pro marinování masa, přidávání do omáček, polévek nebo rýžových pokrmů. Díky své výrazné chuti a vůni dokáže proměnit i jednoduché jídlo v exotický zážitek.

Koření Madras Kari má dlouhou historii, která sahá až do starověké Indie. Jeho popularita však vzrostla v 17. století, kdy ho britští kolonizátoři přivezli do Evropy. V Británii se stalo velmi oblíbeným a dnes je součástí tradiční britské kuchyně.

Madras Kari je také spojeno s několika indickými rituály a tradicemi. Například v některých regionech Indie se při svatbách podává jídlo ochucené tímto kořením jako symbol štěstí a prosperity.

Koření Madras Kari je nezbytnou součástí indické kuchyně a jeho výrazná chuť a vůně přináší do jídel exotický nádech. Ať už ho použijete na marinování masa, do omáček nebo polévek, vždy dodá vašim pokrmům jedinečný charakter. Navíc jeho bohatá historie a spojení s indickými tradicemi dodávají tomuto koření ještě větší hloubku. Bez ohledu na to, jakým způsobem ho zařadíte do své kuchyně, Madras Kari je skvělým způsobem, jak obohatit vaše kulinářské dobrodružství.

Máte rádi asijskou kuchyni? Zkuste se kouknout na www.tasteofasia.cz. Na našich stránkách najdete široký výběr asijských produktů, které vám pomohou připravit vaše autentické recepty. Zde najdete Madras Kari.

Koření Madras Kari

Mohlo by vás zajímat

Oblíbené kategorie

Fotografie pouze hovězího masa na bílém pozadí

Maso

Omáčky

Těstoviny

Dezerty

Rýže

Saláty

Polévky

Plody moře